Açık Mektup

içimde kopan bir fırtına var aylardır. aylardır yalnızım o yüzden farkındayım aylardır. belki sindirilmiş bir fırtınaydı. öyle yalnızım ki tanıştığım insanlar sürekli neden yalnız oturduğumu soruyorlar. Yanıma geliyorlar, merhamet timsalleri. "yalnızlığı soruyorlar, yalnızlık, bir ovanın düz oluşu gibi bir şey."

yokluğun yoktu senin, çünkü sen yoktun hiç olmamıştın. yine yoksun yine olmadın. seni içimde yaşatıyordum, içimde öldürüyorsun. öyle yoktun ki yanımda, mutlak boşluğun tanımı bu olmalı. zihnimde canlanan sana sen müdahale etmeseydin ne güzel olurdu değil mi? o zaman hiç zarar gelmezdi, sana bana bize. seninle kötü olurdum, seninle gülerdim. ama senin yüzünden üzülmezdim. "ben mi yaptım, ben ne yaptım?" somut değil olanlar senin için, sen zihnimdeki sana müdahale ettin. yine uğraşmazdım seninle, bakışlarını görmesem. "Bakışların ki.. İkinci bir parıltı var senin bakışlarında Keşke yalnız bunun için sevseydim seni."

cemal'in sözü yetmeyecek gibi sana. zaten sen sadece sana değil içimdeki bana da dokundun. beni de etkilemiyor artık süreya. bana barış gerekiyor galiba. "Hala kalem tutacak bir parça gücüm kaldı ömrümün sonbaharında"

olmayanı unutmak... hiç olmadın, hiç aklımdan çıkmadın. idealist bir insanı ilkel saplantıların eşiğine sürükledin. sigarayı bırakmak gibi iletişimi kesmek. aklına gelmeyen saatler sonrası gece içine düşen bir ses. yahut yolda yürürken karşına çıkan kim? ta kendisi saplantının. göz görmez olsun, kulak duymaz. çünkü gönül buna katlanamaz. "Gönlüm katlansın diye gören göz görmez oldu ömrümün sonbaharında."

ölümüm ne zaman nasıl gelecek merak etmiyorum şu sıralar. hep aklımdaydı sonum, artık yok korkum. ne amaçla yaşadığımı düşüneceğim bir süre, sonra düşündüğümü yapacağım sadece. belki benim de bir yerlerde bir şarkım kalmıştır. "Hala bitirmediğim bir yarım şarkım kaldı ömrümün sonbaharında"

az vaktim kaldığını hissediyorum yaşamak için. ömür geçmez böyle. ve umudum... bitmez sandığın hayallerinin merkezinde yaşayan insan dokununca sana, çöküyor umudun. ne sen ne başkası, bana bunu yapan benim ben. bitmez sandığım hayaller bitmedi daha. çünkü "Ne olduğunu bilmediğim bir umudum var hala."